Google Cloud novinky #12 (2017)

  Pro pobavení

  How it feels to learn JavaScript in 2016

  Pokud vyvíjíte v JavaScriptu, nebo o tom uvažujete, rozhodně si můsíte přečíst tento článek. Jedno z nejvtipnější čtení za poslední měsíce :-)


  Novinky

  Making it easier for anyone to start exploring A.I.

  Ukázka experiemntů s A.I., zejména Quick Draw je velká legrace (doporučuji zkoušet s dotykovým displejem, s myší to moc nedáte)

  Google Cloud to join .NET Foundation Technical Steering Group

  Google se připojuje k .NET Foundation, takže pokud vyvíjíte v .NET, můžete se spolehnout na GCP a jeho otevřenou podporu tomuto světu.

  Power up your Google Compute Engine VMs with Intel’s next generation, Custom Cloud Xeon Processor

  Začátkem roku 2017 budou na GCP dostupné nové Inter Xenon procesory Skylake

  Google Cloud Machine Learning family grows with new API, editions and pricing

  Několik novinek v jedné ‒ Google Cloud Jobs API s využitím machine learning, oznámení dostupnosti GPU AMD FirePro a NVIDIA Tesla pro výpočetně náročné operace jako například homomorfní šifrování a snížení ceny Cloud Vision API o ~80%

  Red Hat’s OpenShift Dedicated now generally available on Google Cloud

  Pokud používáte (nebo plánujete používat) Red Hat OpenShift, můžete nyní kombinovat provoz aplikací jak v on-premise datových centrech tak v GCP, vše pod správou zákazníka.

  IBM’s software catalog now eligible to run on Google Cloud

  Dobrá zpráva pro všechny, kteří používají IBM software a chtěli by jej využívat také v rámci GCP s využítím své licence.


  Zajímavosti

  Tuning NGINX behind Google Cloud Platform HTTP(S) Load Balancer

  GCP Load Balancer je skvělá služba. Chtěli za ní umístit NGINX, je dobré vědět několik tipů jak vše vyladit ke spokojenosti.

  15 Awesome things you probably didn’t know about Google BigQuery

  BigQuery není třeba představovat, ale několik připomenutí, které běžně člověk nehledá, vždycky potěší. Caching, streaming, encryption a podobné užitečnosti.

  Google buys Qwiklabs

  Google chce docílit co nejsnažší adopce jeho cloudových služeb a proto kupuje Qwiklabs, kteří poskytují on-line labs pro zájemce o vzdělávání.