Google Cloud novinky #13 (2017)

  Novinky

  Introducing Cloud Spanner: a global database service for mission-critical applications

  A je to tady. Dlouho počekávaná databázová novinka od Google. Máte-li projekt kde byste chtěli Spanner ověřit, určitě mi dejte vědět.

  Managing encryption keys in the cloud: introducing Google Cloud Key Management Service

  Google uvádí Key Management službu pro správu zákaznických šifrovacích klíčů v multi-cloud prostředí

  Google Cloud Audit Logging now available across the GCP stack

  Auditovat kdo, co, kdy a kde v prostředí cloudu provedl za změnu infrastruktury, je základní a klíčovou vlastností, bez které nejde seriózně fungovat. Cloud Audit Logging je tudíž dostupný pro všechny klíčové služby GCP, včetně integrace na Stackdriver a Cloud Functions pro event-based processing.

  Solution guide: creating self-service IT environments with CloudBolt

  Kompletní návod jak si CloudBolt (self-service portál) propojit s existujícím a cloudovým prostředím. CloudBolt umožňuje uživatelům snadno spouštět zdroje v on-premise prostředí nebo cloudu a firemnímu IT poskytuje plnou kontrolu nad bezpečností, náklady a konfiguracemi.


  Zajímavosti

  Guest post: Multi-Cloud continuous delivery using Spinnaker at Waze

  Další zajímavý článek ze série “Jak to dělají big boys”. Active-Active architektura mezi Google Cloud a AWS s využitím Spinnaker. Microservices je nutná, s monolitem by si nejspíš natloukli

  Google’s big Spanner in the works for price war against AWS

  Ještě než Google uvedl Spanner veřejně, proběhla na trhu diskuse na téma cenové války mezi největšími hráči na cloudové trhu a na jaké benefity vlastně zákazník reaguje. Spanner je už dnes dostupný, do cenové války bych jej úplně nezařazoval.

  How We Knew It Was Time to Leave the Cloud

  GitLab.com není třeba představovat. Cloudová služba pro verzování kódu, řízení dev projektů, CI apod. Loni na podzim se GitLab rozhodl, že přesune svoji infrastrukturu z AWS EC2 instancí na vlastní železo. Hlavním důvodem byl výkon disků (IOPS), což je na AWS obecně známý problém – pokud nejste připraveni za IOPS operace utratit 50% rozpočtu.

  GitLab.com melts down after wrong directory deleted, backups fail

  GitLab podruhé, tentokrát s výpadkem služby. To se může stát každému. Co je ale na tomto případu zajímavé je otevřenost s jakou GitLab výpadek komunikoval. Měli živý Google Docs s postupem řešení, YouTube live streaming kanál, Q&A atd. Člověk musí mít v kuchyni hodně uklizeno, aby ji otevřel veřejnosti :-)

  The Infrastructure Behind Twitter: Scale

  Není nad to se podívat, jak to dělají velcí kluci. Asi nejzajímavější je mix storage technologií, od MySQL, přes Hadoop, Key/Value store až po Blobstore. Máte zajímavou infrastrukturu, o kterou byste se chtěli podělit? Dejte nám vědět.